Tekirdağ Yorum
SPOR

Bal’da Tekirdağ’ı üç takım temsil edecek

Nursena
13 Haziran 2022 13:38
Son Güncelleme: 13 Haziran 2022 13:38
Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya, BAL Ligi’nin gelecek sezon nasıl oynanacağını açıkladı.
Bal’da Tekirdağ’ı üç takım temsil edecek

BAL’da bundan sonra Tekirdağ’ın üç takımla temsil edileceğini söyleyen Kaya; “Gelecek yıl BAL’da biz bundan sonra üç takımla temsil edileceğiz. Pandemi kuralları kalktı. 14 takımlı grup olacak. 3 takım bizde var. 2 tane Edirne’de, 2 tane Kırklareli’nde, 2 tane Çanakkale’de, 5 tane de İstanbul takımı olacak. 14’lü grup şeklinde dağılım yapılacak. “diye konuştu.

Amatörden BAL ‘a çıkan takımlardan bahseden Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya; “Bu yıl amatörü iki grupta oynattık. A grubunda Çorluspor 1947 grubunu şampiyon olarak tamamladı. B grubunda Saray 1953 Spor şampiyon oldu. Bizim statümüz gereği gruplarında şampiyon olan takımlar kendi aralarında maç yaptı. Kazanan Çorluspor 1947 direk Bölgesel Amatör Lig’e çıktı. İkinci olan takımlarımız ise Çorlu Kültür ile 100 Yıl arasında maç yapıldı. Çorlu Kültür, 100 Yıl’ı eledi. Birinciler arasında oynan müsabakada yenilerek bekleyen Saray ile Çorlu Kültür oynadı. Orada Saray kazandı. BAL’ı ikinci sırada tamamlayan Çerkezköy 1911 ile Saray baraj maçı oynadı. Çerkezköy 1911- Saray’ı burada yendi. Çerkezköy 1911 BAL’da kaldı. BAL takımlarımız Tekirdağspor, Çerkezköy 1911 ve Çorluspor 1911’den oluştu. “şeklinde konuştu.

Gelecek yıl BAL’da 14 takımlı grup oluşturulacağını belirten Kaya; “Bizim geçmiş yıllarda kontenjanımız ikiydi. Kontenjan o ildeki takım sayısı ile alakalı. Takım sayımız artınca kontenjanımızı üç yaptık. Gelecek yıl BAL’da biz bundan sonra üç takımla temsil edileceğiz. Pandemi kuralları kalktı. 14 takımlı grup olacak. 3 takım bizde var. 2 tane Edirne’de, 2 tane Kırklareli’nde, 2 tane Çanakkale’de, 5 tane de İstanbul takımı olacak. 14’lü grup olacak. “ifadelerini kullandı. 

Yorum Yazın