Tekirdağ Yorum
İLÇE HABERLERİ

Başkan Yüksel Basın Turu İle Proje Ve Yatırımları Tanıttı

Bilge Güler
23 Haziran 2022 09:53
Son Güncelleme: 23 Haziran 2022 09:53
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede görev yapan basın mensupları ile birlikte belediye tarafından gerçekleştirilen proje ve yatırımları yerinde değerlendirdiği bir tanıtım turu gerçekleştirdi.
Başkan Yüksel Basın Turu İle Proje Ve Yatırımları Tanıttı

Altınova Mahallesi’nde sil baştan yenilenerek bambaşka bir çehreye kavuşturulan sahil şeridindeki Paşa Kafe’de sabah kahvaltısı ile başlayan Basın Turu programı, sahilde yapılan kısa bir yürüyüş ile devam etti. Yüksel, Altınova sahilinde Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

K-9 EĞİTİM MERKEZİ, SERA PROJESİ VE SPOR KOMPLEKSİNİ ANLATTI

Başkan Yüksel, tur boyunca gazetecilerle birlikte otobüste yolculuk ederek bir rehber gibi proje ve yatırımları detaylı şekilde anlattı. Turun bir sonraki durağı, Altınova Mahallesi’nde yapımı süren K-9 Arama Kurtarma Köpek Eğitim Merkezi oldu. Yüksel, bu tesisin olası bir afet durumunda sadece deprem riski çok yüksek olan Tekirdağ’a değil, tüm bölgeye hizmet verebileceğini ifade etti.

Karadeniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen yatırımlar ve projelerle devam eden Basın Turunda, Buz Pisti, Sporcu Misafirhanesi, Kapalı Okçuluk Merkezi ve Go Kart Pisti’nden oluşan Spor Kompleksi ile 120 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Seracılıkta Kadın Eli projesini gazetecilere gezdiren Başkan Yüksel, her iki alanda yürütülen çalışmalarla ilgili detayları paylaştı.

AŞEVİ VE HAYIR ÇARŞISI, AYDOĞDU GENÇLİK MERKEZİ PROJESİ YERİNDE İNCELENDİ

Her gün 1200 ihtiyaç sahibi Süleymanpaşalıya 4 kap sıcak yemek ulaştırılan 100. Yıl Mahallesi Aşevi ve hayırseverlerin bağışlarının yanı sıra belediye tarafından temin edilen kıyafetlerin ücretsiz bir şekilde ihtiyaç sahiplerine sunulduğu Hayır Çarşısı’nda Başkan Yüksel ev sahipliğinde incelemelerde bulunan medya temsilcileri, verilen hizmetleri yerinde görme imkânı buldular.

Aydoğdu Mahallesi’nde günden güne yükselen önemli yatırımlardan biri olan Gençlik Merkezi inşaatını da ziyaret eden kafile, burada da Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel’den detaylı şekilde bilgi aldı.

SPOR TESİSLERİNE VE MENFEZE ZİYARET

Daha sonra sırasıyla Çiftlikönü Mahallesi Şehit Gökşen Koşal Spor Tesisleri, Mahalle Konağı ve Taziye Evi, Atatürk Mahallesi Atatepe Spor Tesisleri ile yine Atatürk Mahallesi Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Tesisleri ziyaretleri ile devam eden Basın Turu ile Süleymanpaşa Belediyesinin son iki yılda spora yaptığı dev yatırımlar yerinde görülmüş oldu.

Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallesi’nde hayata geçirilerek iki mahalleyi birbirine bağlayan menfezi de basın mensuplarına tanıtan Başkan Yüksel, bu yatırımla derelerle bölünen yerleşim alanlarının birbirine kolaylıkla bağlandığına dikkat çekerek, önemli bir ulaşım sorununu çözüme kavuşturduklarını dile getirdi.

ALKAYA SAHİLİNDE KEYİFLİ TUR

Yaklaşık 30 basın mensubunun ilgi ile takip ettiği Basın Turu, Cumhuriyet Mahallesi’nde sıfırdan inşa edilerek, Altınova Sahili ile birlikte ilçenin sahil şeridi uzunluğunu üç katına çıkaran Alkaya Sahili’nde yapılan incelemelerle son buldu. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Yüksel, büyük oranda belediye imkânları ile gerçekleştirilen çalışmalar ve üretimlerle hayata geçirilen Alkaya Sahil projesinde ilk etabın Temmuz ayı içinde açılışının yapılacağını, ikinci etap kapsamında kumsallar, su altı sporları için tesisler, kamp ve piknik alanları inşa edileceğini belirtti.

YÜKSEL: “VERİMLİ BİR PROGRAM OLDU”

Basın Turunun ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa’mızdaki hizmetlerimizi basınımıza anlattık. Şehrimizde tamamlanan, devam eden ve yakın zamanda hayata geçireceğimiz proje ve hizmetlerimizin tanıtımını yapmak üzere Altınova Sahilimizde ağırladığımız basın mensuplarımızla istişarede bulunduk. Belediye Başkan Yardımcılarımız ve birim müdürlerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantımızın ardından, düzenlediğimiz tanıtım turu ile ilçemizin dört bir yanında devam eden projelerimizden bazılarını yerinde inceledik. Temenni ediyorum ki gazeteci arkadaşlarımız bu yatırımlarımızı yerinde görerek vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde bu hizmetlerimizi ve projelerimizi aktaracaklardır. Verimli bir program olduğunu düşünüyorum,” diye konuştu.

 

Yorum Yazın