Tekirdağ Yorum
İLÇE HABERLERİ

Çerkezköy İlçesi'nde Açılan Temek Kursları İçin Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi

Bilge Güler
10 Haziran 2022 12:41
Son Güncelleme: 10 Haziran 2022 12:41
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) kapsamında, Çerkezköy İlçesi'nde açılan El Sanatları Teknolojisi kurslarında eğitim gören kursiyerler için yılsonu kapanış sergisi ve sertifika töreni düzenlendi.
Çerkezköy İlçesi'nde Açılan Temek Kursları İçin Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi

Çerkezköy İlçesi Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahallelerinde açılan El Sanatları Teknolojisi Makine Nakışları, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama ve Zikzak Makine Nakışları kurslarını başarı ile bitiren  toplam 105 kursiyerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi büyük beğeni topladı.

BAŞKAN ALBAYRAK: "Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek"

Temek Kurslarının, vatandaşlarımızın meslek edinmeleri ve ekonomik olarak kazanç sağlamaları anlamında önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, "Kursa katılan herkes büyük çaba gösteriyor. Özverili çalışmalar sonunda iyi eserler çıktıkça biz de mutlu oluyoruz. Kurslara katılan ve mezun olan herkesi tebrik ediyorum. Onlara bu çalışma zevkini aşılayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek" dedi.

 

 

Yorum Yazın