Tekirdağ Yorum
İLÇE HABERLERİ

Kiraz Festivalinin İkinci Gününde Uluslararası Konser

Bilge Güler
13 Haziran 2022 13:15
Son Güncelleme: 13 Haziran 2022 13:15
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 56’ncısı düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalinin 2. gününde, Türkiye’de ilk konserini veren Macaristan’ın sevilen müzik grubu Duckshell ile Ziynet Sali sahne aldı.
Kiraz Festivalinin İkinci Gününde Uluslararası Konser

ÜÇ DİLDE ŞARKILAR SÖYLENDİ

Gecenin sunuculuğunu Özlem Yıldız yaparken, Macar gençliğinin severek dinlediği ünlü topluluk Duckshell, kendi dillerinde seslendirdikleri ritmik ve enerjili şarkılarını Süleymanpaşalı gençlerle paylaştı. Duckshell’in ardından Türkçe ve Yunanca söylediği şarkılarla milyonlarca hayrana sahip olan Ziynet Sali sahneyi doldurdu. Macarca, Yunanca ve Türkçe şarkıların yükseldiği gece, tam anlamıyla uluslararası bir konserle taçlanmış oldu.

MACAR VE TÜRK MİLLİ MARŞLARI OKUNDU

Konser alanını dolduran on binlerce izleyiciye, unutulmaz ve keyifli anlar yaşatan Duckshell ve Ziynet Sali’ye Tekirdağspor forması, çiçek ve kiraz takdim eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Duckshell konserinin ardından 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali dolayısıyla Süleymanpaşa’da davetli olarak bulunan Macar heyetini sahneye davet etti. Her iki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla alanı dolduran on binler alkışlarla iki ülke dostluğuna adeta imza attılar. Macaristan Türkiye Büyükelçisi Viktor Mátis, İstanbul Başkonsolosu László Keller, Macaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Tilki, Dostluk Grubu Heyeti ve Macaristan’ın çeşitli kentlerinde görev yapan 38 Belediye Başkanı’ndan oluşan Macar Heyeti, Süleymanpaşalılarla birlikte konseri takip ederek festival coşkusuna ortak oldu.

 

Yorum Yazın