Tekirdağ Yorum
SİYASET

Uğur Gümüş AK Parti’den Aday Adayı Oldu

Bilge Güler
14 Mart 2023 14:27
Son Güncelleme: 14 Mart 2023 14:27
Kamu Görevinden istifa eden Uğur Gümüş Ordu’dan aday adayı olduğunu açıkladı.
Uğur Gümüş AK Parti’den Aday Adayı Oldu

2023 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi aday adaylığı başvurularının başlamasıyla birlikte Türkiye’nin her kesimden insanlar milletvekili aday adaylıklarını bir bir açıklanmaya başladı.

“HAK YOLUNDA HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Türkiye seçim yolunda ilk adımını attı, milletvekili aday adaylık başvurusu yapmak isteyenler partilerine başvurmaya başladı. Onlardan biri de Uğur Gümüş, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için AK Parti’den aday adayı olmak üzere 13 Mart 2023’te öğretmenlik görevinden istifa eden Uğur Gümüş, “Hak yolunda hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz” dedi.

ORDU’NUN İÇİNDE BİR ORDU

Uğur Gümüş 1967 yılında Ordu’nun Altınordu ilçesinde Aziziye mahallesinde dünyaya geldi. 1992 yılında Refah Partisi yönetim kurulu olarak siyasete başlayan Gümüş, Refah Partisi kapatıldıktan sonra Fazilet Partisi kurucu üyesi olarak siyaset hayatına devam etti. Fazilet Partisi de kapatılınca Ordu’da AK Parti’de kurucu üyesi olarak görev aldı. AK Parti’de il yönetiminde il başkan yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 2007-2010 yılları arası merkez ilçe başkanlığı görevinde bulundu.

Göreve getirildiği günden bugüne AK Parti’de çeşitli işler yaparak faydalı olma yönünde önemli adımlar atan Uğur Gümüş, 2015 yılında mesleği olan öğretmenliğe geri döndü. 2015 ile 13 Mart 2023’e kadar Ordu Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik yapmakta olan Gümüş, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için AK Parti’den aday adayı olmak üzere 13 Mart 2023’te öğretmenlik görevimden istifa etti.

“ÜLKEMİN GELECEĞİ İÇİN HİZMET EDECEĞİM”

Söylediği her sözde ülkesini ve milletini ağızından düşürmeyen Uğur Gümüş:

“Kurucusu olduğum partimde memleketime hizmet etmek, ülkemizin geleceği için çalışmak, milletimizin sıkıntılarını, problemlerini, dertlerini çözmek üzere bu yola çıktık” diyen Gümüş, “Niyetimiz hayır, akıbette inşallah hayır olur. Bu duygu ve düşüncelerle aday adayı olduk. Hayırlısı neyse o olsun. Seçildiğimiz taktirde güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Gerek teşkilatlarımız, gerekse kamuoyu bizim geçmişte ki yapmış olduğumuz çalışmalardan bizi tanımakta. Geçmiş dönem içerisinde, ahlaki ölçüler içerisinde hak ve adaleti üstün tutarak hizmet yaptık. Bunun takdirini kamuoyu biliyor. Biz hiçbir zaman dava şuuru içerisinde ilkelerimizden, dürüstlüğümüzden taviz vermedik. Devlet malını beytü’l-mal olarak gördük. Hiç kimseye devlet malının peşkeş çekilmesine izin vermedik. Bundan sonra ki yaşantımızda da ömrümüz olursa hizmet edersek aynı duygu ve düşüncelerle, hak yolunda hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz” dedi.

Yorum Yazın